celostní fyzioterapie a energetické čtení

Pavla Skálová

Proč jsou muži naštavní, když se žena začne měnit

Žažila jsem překrásné čtyři dny, kdy se lidé učí techniku energetické čtení.

Lidé se ladí více a více do intuice a jsou schopní číst energii i odpovědi na otázky, které většinou nikde jinde nenajdou.

Jedna z těch otázek mě zaujala více než ostatní.

PROČ SE MUŽI TAK BOJÍ, NEBO PROČ JSOU TAK NAŠTVANÍ, KDYŽ SE ZAČNE ŽENA MĚNIT. NAPŘÍKLAD DÍKY KURZŮM SEBEROZVOJE.

V ten moment přišla jasná odpověď:

Muž a žena v naší společnosti hrají spoustu her, většinou se nedají dohromady z nejčistší lásky, ve svobodě, pravdě, úctě a kráse. Ale na základě nějaké hry. Často jejich podstata vztahu, aniž by o tom věděli, je nahrazení něčeho co jim chybí nebo kopírování vzoru partnerství od rodičů, společnosti apod.

To znamená, že si jsou např. více mamkou a taťkou než partnery. Nebo kopírují obraz toho, co je to být ženou, když se žena nechová ke svému muži jako žena, ale více jako máma. Dává mu mateřskou podporu, uklízí mu, vaří, v mnoha ohledech si rozumí, ale v podvědomí tohle není partnerský vztah, ale vztah matka – syn.

A když žena začne poznávat sama sebe, tak přirozeně opouští tuto roli.

Začne vypadat mladší, je dravější, má více koníčků, chce třeba podnikat, chce jinak mluvit a i na svého muže má jiné požadavky.

Začne prožívat své přání a touhy, které jsou jiné, než byli. Začne mít svůj svět, kde ji lidé rozumí a kde se cítí dobře, ale není v něm ten muž. A žena si přeje, aby on se změnil, aby jí víc naslouchal, aby ji chápal, aby ji ocenil, aby s ní měl hezčí sex, aby tohle nebo tamto…

Ale on nechápe, proč by to měl měnit a zároveň na podvědomé úrovni cítí hlubokou ztrátu.

Prožívá na podvědomé úrovni velkou ztrátu, jakoby se s někým rozešel nebo jakoby mu někdo velmi blízký umřel.

A je v tom sám. A ještě jsou na něj kladené nároky a nepochopení.

Ale zkuste se podívat, co se děje v podvědomí. Nevědomě si muž vybere ženu, která mu začne ,,hrát“ maminku. Cítí se bezpečně, laskavě, zajišťuje i on ji bezpečí a fungují. V podvědomí mu to připomíná domov, maminku. Kterou třeba neměl, a proto si tímto vztahem tohle nahrazuje. Nebo naopak měl tak silný vztah s matkou, že nic jiného neznal. Nebo když byl malý, tak se rodiče rozvedli a matka zmizela apod.

Prostě ten muž v souvislosti s matkou má vnitřní zranění, které říká, co je to ztráta, bolest, ztráta bezpečí.

A na podvědomé úrovni se tomu muži tato ztráta opakuje v momentě, kdy se žena začne měnit. Najednou už tam není ten klid, není tam TO stálo, není tam ta opora. Není tam nic jako dřív.

Najednou z ženy matky je třeba sexy svobodná žena, která chce jiný život. Jenže tohle nebyla jeho svobodná volba a on neví co s tím. Je naštvaný, snaží se to vrátit zpátky, začne třeba používat dominanci, žadonění, ignoraci, cokoliv, aby se to všechno vrátilo.

A je to z toho důvodu, že ne vlastní volbou, ale najednou z čista jasna přišel o to, co bylo jeho součást a najednou není. Zažívá ztrátu milovaného člověka. A tohle je potřeba přijmout a ptát se sebe sama, co s tím.

Krásné dny Pavla

kurz energetické čtení zde

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Ponoř se do prožitku něhy srdce a najdi rozkoš

    Stáhněte si zdarma jedinečnou meditaci Něhou srdce k rozkoši

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Pojďme spolu sdílet na FB