Konečně tě pochopím, aneb výměna rolí

Toto cvičení Vám může připadat jako jedno z nejpodivnějších. Ale věřte, že vás toho naučí opravdu mnohé a osvětlí Vám mnohé otázky z polarity mužsko-ženského světa.

Opravdové poznání se nestane tak, že si něco člověk přečte nebo uvidí ve videu. Skutečné poznání jde skrze prožitek. Naše vnitřní moudrost je nekonečná a náš vlastní prožitek je nejcennější knihou.

Tomuto cvičení můžete věnovat společný prostor, kdy např. děláte večeři, nebo se staráte o domácnost. Anebo při milování (tuto variantu popíšu níže).

Výměna rolí- cvičení

Řekněte si, kdy a kolik času budete výměně rolí věnovat. 20 min-60 min.

Ve stanovený čas si na chvíli zavřete oči a nalaďte se, na svojí druhou polaritu. To znamená, jste-li muž, nalaďte se na sebe, jako byste byl žena, jste-li žena, nalaďte se na sebe, jako byste byla muž.

V duchu si řekněte: „ Pro tuto chvíli se cítím jako (opačná polarita)-Muž/Žena.

A staňte se mužem, ženou v plné škále pocitů, povinností, předsudků, vtípků…

Až toto cvičení skončí, řekněte si, uctívám v sobě mužskou i ženskou energii a vracím se zpátky do role Muže/Ženy.

Naprosto nové milování

Velmi zajímavé je vědomá výměna rolí při milování. Řekněte si: pro toto milování si vyměňujeme role- ty jsi muž a já žena. A s veškerou škálou pocitů jděte do neprobádaného světa.

Mnoho žen hraje více roli muže a po tomto cvičení si mohou uvědomit, že už takto dál nechtějí. Mnoho mužů neví, jak se vyrovnat se svojí zranitelností a toto cvičení jim může ukázat cestu.

Nechci Vám prozrazovat, co vše se může stát a co vše můžete poznat.

Nelamte si hlavu s tím, že muž má penis- když budete ve svých rolích, uvidíte, jak se vaše milování promění a jak objevíte uvědomění a nové pochopení toho druhého i sebe.

Pokud zjistíte, že vlastně v těchto rolích obráceně žijete dávno – i to se může stát – tak si naopak v příštím milování řekněte: „ Vracím se ke své mužské / ženské energii“. Pokud např. ženy nechtěně dlouhodobě zastávají roli muže, pak je velmi osvobozující, když se do své ženské energie vracejí.