celostní fyzioterapie a energetické čtení

Pavla Skálová

Souvislosti vybočeného palce

Kloub palce na noze? Jak vypadá ten váš a s čím souvisí?

Je to jedno z nejkomplexnějších témat, asi nedokážu obsáhnout vše, ale alespoň něco.🌱Jsem ráda, že už nejsou tak moderní vysoké podpadky, jako když jsem byla malá. Noha potřebuje prostor a odrážet přes palec a ne přes zánártní kůstky, jak je to na druhém obrázku.🌱Taky jsem ráda, že se to dá hodně často řešit jinak než operací.

🌱Měla jsem v rukách nohy 70 letých žen, které chodily do práce celý život na podpadkách a vypadaly jejich nohy tak, jak to je na prvním obrázku vpravo.🌱💐Tenhle kloub je hodně spojen s krční páteří, štítnou žlázou v reflexologii.🙏Ve statice těla souvisí se vším. Celé špatné našlapování může způsobovat bolestivé klouby kolen, kyčlí i ramen, páteře.💐Viděla jsem, jak se to mění díky dornově metodě i reflexní terapii nebo ve fyzioterapii.Ve všech těhle metodách je přístup komplexní.Jen se vzájemně hádají, co je dobře a špatně.

🌱Já ráda uvolňuju celou nohu pomocí reflexky, pak navracim klouby do správný pozice dornovkou a na závěr sklidňuji Bowenovou tlakovou masáží.🌱Srovnává se to krásně. Jen je dobré změnit i chůzi a boty. Protože se jinak stává efekt ořezané tužky. Rovnáme a rovnáme, až jednoho dne, pokud neodstraníme příčinu, tak nemůžeme. Jako tužku, ořezáváme a ořezáváme, až to nejde.

🌱Velkou pomocí jsou tělové svíce. Které vytahují toxiny nastřádané v boulích a otlačeninách.🌱Také je skvělý tejp, ale doporučuju až po uvolnění a mobilizaci celé nohy.

Následující obrázek krásně ukazuje, které poklady tenhle kloub schovává. Vidíte? Krční páteř, ramena a když se to celé posune tak hrudník, dýchání, krční hrb a na levé noze srdce.

🌱Když se chcete dostat z vysokých podpadků, tak postupně,menší a menší. Sbírat stabilitu i sebevědomí bez podpadků zpátky.Nádherná kniha, kterou doporučuji je ,,Zrozeni k běhu“. Ta vysvětluje vše.

A psychosomatika?💐Je to hodně daleko od těla, takže schopnost dokončovat, vykročit do nového. Být tvrdá sama na sebe na úkor sebe sama. Přísnost na sebe sama.A pak souvislosti pohyblivosti, vyjádření. Vnitřní vzorce, ohledně toho, co musim ustát, nemůžu vyjádřit, co nemůžu nakopnout a co musim ustát.

💐Mývala jsem taky vybočený palec a kladívkové prsty a pravidelnou péčí se to srovnalo bez operace.Nohy uzdravuje bosá chůze v trávě i kamenech. A bosá chůze uzdravuje celé tělo, uzemnění i spojení těla, srdce a duše.💐🌱🙏Ano palec na noze,to je jako by jsme spojovaly moudrost, svobodu, pohyb, lásku, živost a radost.Jako by to byl džujstik ke zdravému tělu a páteři.

Krásný den Pavla Skálová

pskalova@gmail.com

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..