Nejlepší výzva, překonat tíhu a zvednout kondici

Dostala jsem se čistě náhodou k výzvě, skákat přes švihadlo dvacet jedna dní. A ráda bych Vám řekla o tom, co mi to doposud přineslo.

Musím říct, že úplně první nápad skákat přes švihadlo mi přinesla coronakrize. Byli jsme u babičky, koupila jsem knihu retro her a ukazovala jsem dětem, jak se skákala přes švihadlo školka. A musím říct, že jsem byla sama ze sebe zklamaná. Byla jsem vyřízená a měla jsem pocit, že mi je alespoň 150 let. V knize popisovala autorka, jak dřív mladé ženy měli místo opasku švihadlo a skákali všude, protože je to bavilo.

Vzala jsem do ruky znovu švihadlo a udělala sto přeskoků, což je asi jedna minuta. Bylo to šílený, nedokázala jsem přijmout, že se plahočím jak stařena. A tak jsem další týden, každý den, udělala alespoň sto přeskoků.

Nějaký čas uběhl a já chtěla udělat fotku na blog spojenou se solar plexem, vyfotila jsem své břicho a na něm květinu a bylo mi jasný, že musím začít něco dělat. Takhle přeci ještě vypadat nechci.

Náhodou na mě vykoukla 21 denní výzva, která psala o tom, že 5 min skákání je jako dvacetiminutový běh. Přišlo mi hezké to zkusit, protože ke mně chodí na masáže nejvíc lidí, kteří musí celý den sedět u počítače. Říkala jsem si, že by bylo super vyzkoušet něco, co může každý, je to zadarmo, nemusí platit fitko ani nic navíc.

Hledala jsem i něco, co není statické, nebo jen protahovací. Protože, když většinu dne pracuji vsedě, v klidu a pracuju nejvíce s energetickou a psychickou rovinou, tak se mi nechce jen protahovat, ale vnímám, že mé tělo potřebuje mega dávku pohybu.

Tak jsem si přečetla článek o skákání a začala na pěti minutách a od šestého dne jsem přidávala další minutu denně.

Dnes mám za sebou čtrnáctý den 14 min. A vzpomněla jsem si, že v tom článku bylo asi napsané ještě něco. Tak jsem ho dnes znovu četla a ráda bych vám ho volně přeložila. Ale než ho přeložím, napíšu vám svojí osobní zkušenost.

Na začátku mého skákání byla pro mě nová situace. Jeden z mých nejbližších členů rodiny vážně onemocněl. Jezdím tam pomáhat na jeden nebo dva dny v týdnu. Většinu času sedím, koukám do FB nebo čtu články. Čekám, až mě bude třeba. Ze začátku jsem to velmi těžce nesla. A moje tělo strádalo, smutkem, beznadějí, i sezením a nicneděláním.

Potřebovala jsem se nachystat na svoji práci a vrátit se do života. Potřebovala jsem se rozhýbat, vyskákat ze všech emocí a najít zdroj živé energie. Najít něco, co můžu dělat kdekoliv, nikoho tím neotravuju a přitom mě to uzemní, nabije životadárnou energií.

První tři dny jsem si myslela, že chcípnu. Vyhecovala jsem několik lidí, aby do výzvy se mnou šli a tak jsem to nechtěla vzdát. Ale skákání mi ukázalo, jak moc nevyvážené mám svalstvo a jak zkrácené svaly krku mám. A tak jsem se začala protahovat a uvolňovat. A hlavně celé skákání dělám v uvolnění.

Jak jsem začala přidávat minuty, tak jsem si všimla, že prvních pět minut je pořád nejtěžších. Že má hlava vymýšlí proč toho nechat atd. Začala jsem si hledat místa v parku, abych se mohla dívat na něco krásného a stalo se něco pozoruhodného. Začala to být mentální sprcha. Při skákání se mi začali vyplavovat vzpomínky, smutky, touhy. A tak jsem kromě skákání začala uvolňovat nefunkční vzorce a navracet se do síly. Součást skákání se mi stali afirmace typu, že rozpouštím svůj vztek na toho a toho a přijímám do svého života hojnost, lásku, sílu a odvahu.

Je to výzva nevzdat to. Vnímám, jak to posiluje moji vůli. A jak mě to ukazuje mnohé o mém těle. Přidala jsem si čistící kapičky, zašla na masáž. A přidala protahování. Vnitřně už se necítím na stopadesát, ale velmi mladě. A to za to stojí.

Nenašla jsem žádný text o kontraindikacích skákání, ale mnoho žen mi napsalo, že kvůli povolenému pánevnímu dnu nemůžou skákat. A tak věnujte 21 dní svému pánevnímu dnu. Uvidíte, co se stane.

Mám pocit, že je to teď můj velký pomocník. A zde je volně přeložen text.

Odkaz: https://flabfix.com/21-day-jump-rope-challenge

Chcete zhubnout, skákáním přes švihadlo? Tento článek vám ukáže 21denní výzvu, která vám pomůže dosáhnout snížení hmotnosti. Kromě  otázky „jak zhubnout břišní tuk“,  dostávám otázku „jak zůstat v souladu s cvičením“.

Přijetí této výzvy se švihadlem vám může pomoci najít svůj zvyk. Podle Maxwella Maltze trvá vytvoření zvyku 21 dní. Takže splnění této výzvy může být právě to, co potřebujete k tomu, abyste si objevili celoživotní zvyk. Než dokončíte výzvu, budete zdatný švihadlář a budete o pár kilo lehčí. A nebojte se o přetrénování. Skákací lano není namáhavé cvičení, takže to můžete dělat každý den.

Vše, co pro tuto výzvu potřebujete, je švihadlo a časovač. Pokud jste začátečník, může tato výzva trvat déle než 21 dnů. Rozdělil jsem ho na 3 úrovně – začátečník, středně pokročilý a pokročilý.

Začátečník by měl provádět variace švihadla pro začátečníky po dobu 21 dnů, poté postoupit na střední úroveň po dobu následujících 21 dnů a poté dokončit pokročilé úrovně po dobu dalších 21 dnů.

 Neváhejte a odpočiňte si několik dní mezi úrovněmi.

ZÁKLADNÍ TIPY SE ŠVIHADLEM PRO ZAČÁTEČNÍKY

Při skákání udržujte tělo vzpřímené. Lehce dopadejte na zem, můžete mít karimatku. Nehoupejte rukama, použijte zápěstí k točení švihadla. Upravte délku lana – Rukojeti švihadla by se měly dostat do podpaží, když vstoupíte na střed lana – zkraťte délku. Čím rychleji skočíte, tím více kalorií spálíte.

CO ODLIŠUJE TENTO ÚKOL od klasického skákání? Upřímně řečeno, na webu je mnoho výzev pro švihadlo, ale většina z nich je plná nedostatků. Tady je to, co dostanete z této výzvy, kterou ostatní nemají.

# 1. Progrese – Většina výzev pro švihadlo postrádá progresi. Doporučují vám, abyste na následujících 30 dnů švihali po dobu 5 minut. Z takové výzvy získáte minimální výsledky a je to nuda! 21denní výzva pro švihadlo vyžaduje, abyste postupně prodlužovali dobu tréninku.

# 2. Variace – Díky různým variantám bude výzva zajímavá a naučíte se různé dovednosti. Na rozdíl od většiny výzev vyžaduje tato výzva, abyste po každých 7 dnech provedli jinou variantu švihadla.

 # 3. Přizpůsobení – Většina výzev se švihadly není určena pro lidi různých úrovní fitness. Tato výzva je navržena tak, aby vyhovovala všem, od začátečníků až po pokročilé.

ÚROVNĚ 21 DENNÍ VÝZVY SKÁKÁNÍ PŘES ŠVIHADLO Po každých 7 dnech proveďte jinou variantu se švihadlem v pořadí, které jsem uspořádal níže.

ZAČÁTEČNICKÁ ÚROVEŇ Začněte zde, pokud jste nikdy předtím neskákali přes švihadlo nebo pokud chcete vylepšit své dovednosti.

Základní skok je na obou nohách (den 1-7) Toto je nejzákladnější pohyb švihadla. Chcete-li to provést, držte nohy pohromadě a udělejte skok po každém švihu švihadla. Tuto variantu se musíte naučit, pokud chcete ovládat další varianty skákání přes švihadlo.

Ukázkové video zde

Střídavé skoky ( den 8-14) Skočit na jednu nohu a poté střídat nohy po každém švihu. Tato varianta je méně náročná a můžete to dělat dlouho. Podívejte se na demonstrační video

Střídavé skoky s vysokými koleny ( den 15-21) Obdoba střídavých skoků, ale je to náročnější. Při střídání nohou zvedněte jednu nohu co nejvýše a opakujte totéž druhou nohou. Podívejte se na video

zdroj:abfix.com

STŘEDNÍ ÚROVEŇ Po dokončení 21 dnů od úrovně začátečníků přejděte k těmto variantám. Nebo pokud pro vás úroveň začátečníků není náročná, začněte zde.

Skok na jedné noze (den 1-7) Skákejte přes lano na jedné noze, pak vystřídejte nohy a skákejte na druhé. Vyhněte se skákání na jedné noze dlouhou dobu, protože to vyvíjí velký tlak na kolena. Mohu poznamenat, že toto je nejlepší varianta pro stavbu svalnatých lýtkových svalů. Podívejte se na video

Přední a zadní skoky ( den 8-14) To je podobné základnímu skoku na obou nohách. Ale místo toho, abyste skákali na místě, skočte vpřed po jednom přešvihu, poté skočte dozadu po dalším. Opakujte to. Tato varianta je docela náročná a otestuje vaši hlavní sílu i vytrvalost. Podívejte se na video

Běh na místě (den 15-21) V zásadě běžíte na místě a současně skáčete přes lano. To může znít náročně, ale není to tak, jakmile se naučíte základní pohyby švihadla. Podívejte se na video

POKROČILÁ ÚROVEŇ Tato úroveň je pro ty, kteří zvládli začátečnické a střední skoky lana.

Skoky nazad (den 1-10) Skákání přes lano, které letí dozadu,  zlepší vaši koordinaci a učiní z vás lepší skokany. Jednoduše švihněte lano dozadu a přitom provádějte různé varianty skoků. Podívejte se na video

Dvojitý skok (11. – 21. Den) Jedná se o náročnou variantu, ale je to velmi efektivní. Před přistáním na podlaze udělejte větší skok a dvakrát zatočte lanem. Udržujte tělo ve svislé poloze, poskakujte výše a lano otáčejte rychleji. Podívejte se na video

POSLEDNÍ SLOVO Skákání přes švihadlo je jedním z nejlepších způsobů, jak zůstat ve formě. Tato výzva může vaše tělo proměnit, pokud ho dokončíte. Pořiďte si švihadlo a skákejte dalších 21 dní.

Máte-li chuť mě sledovat, pak se podívejte na FB na stránku všechny dary energetického čtení.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..