celostní fyzioterapie a energetické čtení

Pavla Skálová

Ošetření fyzické, emocionální, duchovní a finanční rány

Co má společného fyzická, emocionální, duchovní a finanční rána?

Jsem fyzioterapeutka, která pracuje nejen s fyzickými, ale i energetickými, emocionálními a duchovními zraněními.

Všimla jsem si několika stejných vlastností těchto zranění, která jsou dokonce podobná i „finančním ranám“.

A jelikož jsem žádný podobný článek nikde neviděla, tak se s Vámi ráda o tento pohled podělím. Upozorňuju, že to není terapeutický návod. A je to vše psané obyčejným lidským způsobem.

Ve fyzioterapii nikdy neléčíme otevřené rány. Když rána krvácí, je potřeba nejprve ránu zastavit, pak zašít, nechat ji zahojit, vyndat stehy a teprve, když je jizva zahojená, tak se jizvy dotýkáme, masírujeme ji a řešíme příčinu zranění a souvislosti. Ale už před léčením jizvy rehabilitujeme. Učíme člověka sedět, chodit, mluvit, jíst, dýchat apod.

Jinými slovy, když má člověk otevřenou ránu, tak neřešíme duchovní ani psychickou příčinu, musíme zastavit ránu, pokud je člověk v nebezpečném prostředí, tak ho musíme např. z hořícího auta dostat a až potom můžeme řešit souvislosti.

A to stejné je u akutních emocionálních, duchovních, energetických a některých finančních zranění.

V Čechách se rozmohl, u mnoha terapeutů, tento postup: přijde klient, já jako terapeut ho rozsekám v jeho zraněních, aby měl co nejsilnější emoce s vírou, že když si vzpomene na všechny zranění z dětství, porodu a bude mít ty nejsilnější emoce, tak se to samo nějak uzdraví.

Možná to u některých lidí funguje, ale ne u všech a ne u lidí, kteří mají akutní silný proces, kterému nepomůže rozpitvávání příčiny, ale potřebuje ošetřit.

Asi dám příklad, ať si rozumíme:

Volala mi mladá žena, byla několik měsíců po porodu, byla v tak šíleném stavu, že nebyla schopná vycházet ani z domu. Lékaři jí dávali léky na zklidnění. Ale to nijak situaci neřešilo. Jednoduše ji nechali v jejích stavech obrovského vyčerpání, úzkostech, strachu a kolapsu doma na lékách.

Když šla k psychologovi, ten ji začal rozebírat její porod a znovu a znovu ji přiváděl do stejných pocitů traumatu. Jako by to zažila ještě desetkrát, ale místo zlepšení, přicházelo absolutní vyčerpání, kolaps a pocity, že už se nikdy nedokáže postarat o sebe a dítě.

Její muž mě poprosil, ať přijedu k nim domů a udělám cokoli, nebo navrhnu cokoliv, že věří v energetické čtení.

I když to většinou nedělám, tak jsem jela. Už ve dveřích mě začala třeštit hlava, jak šílené energetické víry u této mladé ženy byly. Cítila jsem, extrémní množství otevřených energetických i psychických rovin. Věděla jsem, že tohle sama nezvládnu a že potřebuji pomoc. Zavolala jsem mému muži, který umí pracovat s Reiky a poprosila ho o podporu. Celá energetická situace se zklidnila.

Nejdřív zastavit rozjeté procesy

Věděla jsem, že v první řadě musím zastavit rozjeté procesy. Držela jsem ji za chodidla, hladila a uklidňovala reflexní zóny.

Pak jsme společně uzavírali procesy. Několikrát opakovala: „Ale psychologové říkali, že to musím pochopit a znovu a znovu mě do toho vedli, to teď nemusím?“

„Nesmíš, prosím, poděkuj té zkušenosti a dovol si neznat příčinu, vracej se sem zpátky k nám, do svého těla. Nech odejít vzpomínku. Minulost už zůstává minulostí a ty můžeš být v přítomnosti.“ Pak jsme ještě udělali proces zavírání energetických těl, spojení s přítomností. A otevření se „Rehabilitaci života“.

Rehabilituj život, když jsou rány zacelené

Když jsem viděla její absolutní fyzické a psychické vyčerpání, navrhla jsem ji, že musíme dělat malé kroky bez očekávání, a že musíme udělat to, aby se ani náznakem nespojovala s pocity selhání, které jí vytvářeli vnitřní peklo.

„Dostaneš úkol: Ráno si napíšeš, co za ten den máš splnit. Večer si napíšeš: super, zvládla jsem tohle a tamto. Musíš si uvědomit, že jsi jak po velké autonehodě a že každý sebemenší úkol, např. vyjít ven, udělat si polívku je pro tebe jako bys vyšla na nejvyšší horu světa. Nesmí tvůj den končit myšlenkami typu: jsem neschopná, vyšla jsem jen ven. Ale naopak: úžasný, dnes už jsem dokázala vyjít na dvě minuty ven, dnes jsem dokázala pochovat dceru, aniž bych viděla minulost, dnes jsem udělala polívku, dnes jsem odpočívala v klidu bez úzkosti.“

Když si na dně, začni malými dostupnými kroky

Myslím, že jí i jejímu muži moc pomohlo přirovnání k rekonvalescenci po autonehodě a akutnímu krvácení. Přestali se obviňovat a tlačit na sebe. Každý malý krok byl oceňovaný a kupodivu za půl roku mi přišla zpráva: „Je to neuvěřitelné, ale absolvovala jsem dovolenou u moře. Chápeš, já, která jsem nemohla vylézt před barák, jsem zvládla i cestu letadlem.“

Člověk by si řekl, že to skončilo dobře, ale psycholog ji přesvědčil, že své trauma nemá zpracované a že rozhodně musí chodit na skupinovou terapii a doporučil ji léčebný pobyt. Je mi na zvracení, když to píšu. Protože výsledkem tohoto návrhu byl téměř ještě horší stav než, když jsem ji viděla poprvé. Nejen, že měla rozhozený celý svůj energetický systém, ale začala cítit traumata ostatních.

nechoď na terapie, které ti ubližují

A tak mi volala, popsala mi celou situaci i to jak se cítí. A já ji jen řekla, že ji pomůžu, ale že musí odtamtud pryč, že ona není ten typ, kterému by to pomohlo. Uzavřeli jsme na dálku vše energetické, co šlo, a nastavili „rehabilitaci po druhé“. Přestala cítit všechny kolem a řešit příčinu toho, co se stalo. Smířila se s tím, že její průběh porodu byl takový, jaký byl. A že bohužel v našich nemocnicích je mnoho žen traumatizovaných a ona už nemusí hledat na sobě chyby, co mohla udělat líp.

Dnes už je to asi devět let, jsme v kontaktu a já jsem vděčná, že se celé uzdravení povedlo.

Naopak, když má člověk rozjetou psychózu nebo jinou psychiatrickou nemoc, tak by měl vyhledat psychiatra, aby mu pomohl zastavit rozjetý proces, ze kterého se sám nedostane a ani žádná energetická práce na sobě mu v tom nepomůže. Ale chce to na sobě makat, najít si pomoc, aby člověk nezůstal dlouho pod vlivem léků. Je to stejné jako u jiných akutních stavů. Co nejrychleji zastavit poléčit a včas rehabilitovat tělo, srdce, Duši, vztahy, aby nevznikly trvalé následky.

A co finanční rány? I finance jsou energie, systém. Když vznikne černá díra, kde peníze mizí, člověk lže svému partnerovi, má dluhy, je závislý na něčem, co dělá černou díru a peníze mizí, tak je třeba jednat.

Když mám takového partnera, tak musím, abych přežila, zastavit finanční krvácení. Po dobrém: nastavit pravidla. Právně: zjistit si, co můžu. Rozvést se včas dokud na to mám energii a peníze. Prostě udělat jasnou stopku.

Využít insolvence, osobního bankrotu. Udělat jakýkoliv krok, který zastaví finanční krvácení. Když to dělám já, tak nastavit pravidla, priority, pomoc. Když to dělá partner, tak nastavit jasný hranice, priority, pravidla. A využít pomoci právní, sociální apod. Stejně jako u fyzického krvácení, je potřeba udělat změnu a pomoc včas. Při příliš velkých ztrátách, se život rehabilituje těžce.

Podobný princip je i v duchovní oblasti. Když se člověk dostane v duchovní oblasti do obrovského, nekontrolovatelného výdeje energie, tak to může vypadat jako epileptický záchvat, nebo kolaps. A je potřeba to zastavit, aby tenhle případ neskončil na psychiatrii, protože pokud je duchovní kolaps léčený jako psychiatrická nemoc léky, pak se takový člověk už z psychiatrie dostane jen těžko.

Člověk, který experimentuje přespříliš v duchovní oblasti a dostane se do duchovního kolapsu, tak musí najít někoho, kdo mu pomůže v oblastech a rovinách, které otevřel. A zavřít je tak, aby vnímal současnou realitu, ve které žije, aby mohl ve svém životě pokračovat správně, radostně a spokojeně. (Může pomoci např.metoda SRT, EFT, kraniosakrální terapie anebo informace ohledně psychospirituální krize, v některých případech pomůže energetické čtení.)

Moc bych si přála, abyste si vy i terapeuté zapamatovali jednoduché pravidlo: V akutních stavech neřešit, nefilozofovat, neotvírat ještě víc. Zastavit tok průseru, krvácení jakéhokoliv typu. Dovolit ráně se zahojit. Včas začít krok za krokem rehabilitovat svůj život. Navracet si energii, zdraví, posilovat psychiku, nabírat finanční stabilitu. A začít žít krásný plnohodnotný život. A pokud potřebujete, tak už se v tom nikdy nerejpat. Udělat rehabilitaci života včas je dar.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..