celostní fyzioterapie a energetické čtení

Pavla Skálová

Karmické vztahy

Karmické vztahy jsou jedny z nejintenzivnějších a zároveň nejtěžších.

Co to znamená?

Občas lidé hledají intenzivní vztahy, velmi intenzivní. A když cítí spojení srdce a duše v lásce a intenzitě, tak mají pocit, že je to ten pravý na celý život.

Ale ouha. Ta intenzita je více než intenzivní, ta láska je víc než slepá, podmanivá a život beroucí.

Je to tak intenzivní, že si člověk říká: Toho musím znát několik životů.

A tak běží láska, intenzita a slepost. Probíhá hodně neshod, velmi těžké nedorozumění, hádky, rozchody, které se mění znovu ve vztah.

A jeden z těch dvou, co miluje, a přitom je slepý v té situaci onemocní, ztratí práci, přátele, bydlení. Pro samou lásku si nevšimne, jak hodně trpí a jak všechno ztrácí.

PRO LÁSKU SE OPRAVDU NEMUSÍ TRPĚT A NEMUSÍME SE OBĚTOVÁVAT.

A POKUD TO DĚLÁME, MĚLI BYCHOM SE ZAMYSLET PROČ?

Je to nějaké vnitřní přesvědčení, nějaká vnitřní pravda anebo nějaká stará vazba popř. nějaký starý slib, stará zkušenost, vazba z minulých životů?

Citliví člověk se na to může naladit sám. Ti kdo tu citlivost nemají, nebo tápají, mohou využít regresní terapie, nebo energetického čtení.

Zjistit, co za vazbu vlastně právě teď žijeme.

Láska je láska.

Opravdová láska nemusí přinášet oběti.

A pokud je přináší, můžeme se zeptat proč.

Ukážu vám konkrétní příběh:

Milovala ho nesmírně, hluboce, byla odhodlaná pro lásku položit život. Ani si neuvědomila, jak silné toto přesvědčení je. Byla tak zamilovaná, že opustila pro něj všechno, bydlení, práci, přátele.

Její tělo trpělo a strádalo. Bylo šťastné jen tehdy, když se milovali. Její láska se zesilovala, jeho mizela.

Začal se jí bát.

Viděl, jak je na něm závislá. Nepotřeboval to, nechtěl to. Přál si tu sebevědomou ženu, kterou poznal. Ne utrápenou závislou ženu, která na něm vysela, nedokázala být bez něj.

Opustil jí.

Nemohla několik let najít sebe. Všechnu svoji energii věnovala jemu. Všechnu svojí naději, víru, oddanost věnovala jemu. Několik let nedokázala chápat, co se stalo.

Pak se terapiemi začala dozvídat o sobě i své minulosti.

Na povrchu objevila svá přesvědčení z dětství- pohádky, které tolik milovala vytvořili iluzi, že se pro lásku musí trpět a že až se to protrpí, pak bude vše krásné. Budou spolu na věky v paláci štěstí.

Šla hloubš a uviděla vztah svých rodičů- obětovali se pro sebe, vzdali se své osobnosti, aby byli dobří a aby vychovali děti. A šla ještě hloubš a uviděla vztah s tímto mužem v minulém životě: slíbila mu, že se pro něj obětuje. Nestihla to, zemřel dřív a tak slib trval. Byl posvěcen jakýmsi rituálem, který spojoval srdce i duše. Žena slibovala věrnost a oddanost až za hrob, muž měl povinnost jen přijímat. A tak se jí to promítalo v současném životě.

Násilně přeťatý vztah v minulosti, který byl silný a hluboký, rituál, který nechával energetické spojení.

Ať už se zdálo spojení jakkoliv silné, bylo velmi nezdravé. Prolínání nezdravých spojení se prolínalo do současného života, zesilovalo se utvrzením vztahu rodičů a pohádek.

Bylo na čase uvolňovat se z tíživých bývalých vztahů a přesvědčení. Uzdravovat svojí energii, zacelovat tento příběh a osvobozovat se z něj. Sbírat střípky své energie.

Zacelovat se a rozhodnout se.

Rozhodnout, že současný život je nejdůležitější a že je na čase, uvědomit si, že drásání starých ran je sice intenzivní, ale velmi vyčerpávající a nic nepřinášející. Musela se rozhodnout, jestli chce anebo nechce žít.

Rozhodla se, že chce žít a očistila sama sebe z vazeb a nastavení, která jí nepomáhala. Dokázala najít cestu ke svému srdci a prožívat lásku s „otevřenýma očima“. Miluje a zároveň se nevzdává svého života.

Miluje, a přesto jí to nebrání stát si sama za sebou, mít svá přání a svůj svět. Miluje, dokáže splynout s druhým a přesto se vracet k sobě, mít přátele, práci, koníček. Miluje muže a přesto nezapomíná na sebe.

Někdy jí píchne u srdce, když si vzpomene, jak intenzivní to bylo před tím. Láska, která jde za hrob. A pak se zeptá, opravdu to chci? Chci hloubku, která mě zabíjí? To není láska, jen rozdrásaná rána vytvářející intenzitu. A tak se nadechne a uvědomí si, jak intenzivně bez dramatu se dá žít. Jak pozornost nemusí dávat do oběti pro lásku, ale jak lásku může prožívat a pozornost dávat tam, kde je šťastná.

Karmické vztahy můžou fungovat?

Rozhodně ne tehdy, když bolest a strádání vítězí.

Je to těžké vystoupit z takového vztahu. Ale je to potřeba uzdravovat a léčit. Říct si o pomoc. Otevřít oči a uvědomit si, co vše člověku takový vztah bere. Propojit zdravý rozum a srdce. A sesbírat střípky odvahy a energie na proměnu vztahu nebo rozchod.

Přeji hodně štěstí všem, kdo v takové životní situaci jsou.

Partnerský vztah má mnohem více rovin, než je láska.

A je dobré si to občas připomenout, jestli neignorujeme další roviny, kterými jsou např – fyzická rovina, emocionální, rovina hranic, komunikace atd.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..