Proč jsou muži naštavní, když se žena začne měnit

Žažila jsem překrásné čtyři dny, kdy se lidé učí techniku energetické čtení.

Lidé se ladí více a více do intuice a jsou schopní číst energii i odpovědi na otázky, které většinou nikde jinde nenajdou.

Jedna z těch otázek mě zaujala více než ostatní.

PROČ SE MUŽI TAK BOJÍ, NEBO PROČ JSOU TAK NAŠTVANÍ, KDYŽ SE ZAČNE ŽENA MĚNIT? NAPŘÍKLAD DÍKY KURZŮM SEBEROZVOJE. 

V ten moment přišla jasná odpověď:

Muž a žena v naší společnosti hrají spoustu her, většinou se nedají dohromady z nejčistší lásky, ve svobodě, pravdě, úctě a kráse. Ale na základě nějaké hry. Často jejich podstata vztahu, aniž by o tom věděli, je nahrazení něčeho, co jim chybí nebo kopírování vzoru partnerství od rodičů, společnosti apod.

To znamená, že si jsou např. více mamkou a taťkou než partnery. Nebo kopírují obraz toho, co je to být ženou, když se žena nechová ke svému muži jako žena, ale více jako máma. Dává mu mateřskou podporu, uklízí mu, vaří, v mnoha ohledech si rozumí, ale v podvědomí tohle není partnerský vztah, ale vztah matka – syn.

A když žena začne poznávat sama sebe, tak přirozeně opouští tuto roli.

Začne vypadat mladší, je dravější, má více koníčků, chce třeba podnikat, chce jinak mluvit a i na svého muže má jiné požadavky.

Začne prožívat své přání a touhy, které jsou jiné, než byly. Začne mít svůj svět, kde jí lidé rozumí, kde se cítí dobře. Ale není v něm ten muž. A žena si přeje, aby i on se změnil, aby jí víc naslouchal, aby ji chápal, aby ji ocenil, aby s ní měl hezčí sex, aby tohle nebo tamto…

Ale on nechápe, proč by to měl měnit a zároveň na podvědomé úrovni cítí hlubokou ztrátu.

Tato ztráta se dá přirovnat k prožitku, jakoby se s někým rozešel, nebo jakoby mu někdo velmi blízký umřel.

A je v tom sám. A ještě jsou na něj kladené nároky a nepochopení.

Ale zkuste se podívat, co se děje v podvědomí. Nevědomě si muž vybere ženu, která mu začne ,,hrát“ maminku. Cítí se bezpečně, laskavě. I on jí zajišťuje bezpečí a fungují. V podvědomí mu to připomíná domov. Maminku, kterou třeba neměl, a proto si tímto vztahem její roli vynahrazuje. Nebo naopak, měl tak silný vztah s matkou, že nic jiného neznal. Nebo když byl malý, jeho rodiče se rozvedli a matka zmizela. Možností jsou desítky, možná stovky.

Ve výsledku má ale vždy takový muž v souvislosti s matkou vnitřní zranění, které říká, co je to  bolest, ztráta bezpečí, nejistota.

A na podvědomé úrovni se tomu muži tato ztráta opakuje v momentě, kdy se žena začne měnit. Najednou už tam není ten klid, není tam TO stálo, není tam ta opora. Není tam nic jako dřív.

Najednou z ženy matky je třeba sexy svobodná žena, která chce jiný život. Jenže tohle nebyla jeho svobodná volba a on neví, co s tím. Je naštvaný, snaží se to vrátit zpátky, začne třeba používat dominanci, žadonění, ignoraci – cokoliv, aby se všechno vrátilo.

A je to z toho důvodu, že ne vlastní volbou, ale najednou z čista jasna přišel o to, co bylo jeho součástí a najednou není. Zažívá ztrátu milovaného člověka. A tohle je potřeba přijmout a ptát se sebe sama, co s tím.

kurz-energeticke-cteni 

Krásné dny, Pavla 

Krásné dny Pavla

Objednejte si terapii energetickým čtením zde:

Přihlašte se na kurz energetického čtení zde:

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..