celostní fyzioterapie a energetické čtení

Pavla Skálová

Proč někdy nic nefunguje?

Proč někdy terapie a pomoc funguje a někdy ne?!

Můj způsob práce je spojený s pochopením příčiny. Úplného počátku toho, co se člověku děje. A někdy jsem hodně překvapená.

Jsem fyzioterapeutka. Učili jsme se vidět tělo v souvislostech nejen tam, kde to zrovna bolí. Postupně jsem tento pohled propojila i s psychosomatikou a s viděním energii. V následujících řádkách Vám ukážu, jak může pomoc nejen pomáhat, ale i škodit. Proč někdy nic nefunguje?

Když děláte masáže nebo fyzioterapii jako já, tak se snažíte dělat to nejlepší, co umíte, aby se lidem ulevilo. Máte v rukách postupy a svědomí i cit a díky tomu máte i výsledky. Ale někdy to nejde a nejde.

Díky energetickému čtení jsem měla možnost vidět u několika lidí, jak mají nějaký zdravotní problém a opravdu se snaží si pomoc nebo si nechat pomoc. Po masáži či terapii přijde chvilková úleva, ale pak se to razantně vrátí zpátky. U lékaře takový člověk dostává silnější a silnější léky proti bolestem. Ale takovému člověku bývá pak ještě hůř.

Když můžu dělat energetické čtení s člověkem, kterému se jen chvilkově uleví, ale pak ještě přitíží po terapiích, tak mám většinou jasný obraz, že ten člověk vůbec svojí bolest nebo to, co se mu děje nepochopil.

Podvědomí se toho člověka snaží chránit. Z nějakého důvodu tu danou bolest nebo problém má. A tělo jakoby říká: „Zpomal. Zpomal. Potřebuji, abys zpomalil/a.“

Ale ten člověk vidí jen cíl uzdravit se. Nechápe souvislosti. Je to, jako by svému podvědomí říkal: „Hned jak se uzdravím, tak budu dělat všechno jako dřív. A ještě si vynahradím to, co jsem teď nemohl.“ To není moc dobrý signál pro podvědomí a tělo, které potřebuje z nějakého důvodu zpomalit a udělat změnu.

A tak hledáme společně příčinu a přesně to, proč se tělo snaží zastavit. Před čím konkrétním chce podvědomí chránit. Proč za každou cenu nechce být tělo a podvědomí zdravé.

Zní to hodně nepochopitelně?

Možná je to víc pochopitelné, než se zdá.

V těle jsou schované cenné informace. Proč to či ono bolí, nebo proč je tělo raději nemocné než zdravé. Zvláštní, viďte? Raději je nemocné než zdravé.

A tak se v příčině potkávám např. s tím, že ten člověk se snaží jít na různé terapie, a všechno je třeba hodně razantní. Neustále ho někdo napravuje, snaží se ho zbavit bolesti.

A tak jdeme do příčiny. Co tu vadí? Když se dostaneme k bolesti a k problému, tak je tam např. jasný symbol: „Zastav se a přijmi jemnost.“

Jemnost, co to je? A jak se vlastně přijímá i dává? V ten moment se dotýkáme různých energetických vrstev. Vrstvy přesvědčení se bouří. „Když budu jemná, tak se mi všichni vysmějí. Když budu jemná, tak se nebudu umět chránit. Když budu jemná, tak budu zranitelná. Když budu jemná a zranitelná, tak přijdu o vše.“

Pojmenování přesvědčení, začne uvolňovat i vrstvy ega. Začne se ukazovat, co za hru v životě člověk hraje. Např. se snaží být celý život pro okolí tím nejsilnějším, nejschopnějším, nejneohroženějším. Ale pod tou vrstvou je citlivost, něha a láska. Která se nemohla projevovat, ale přitom ten dotyčný po ní touží.

Odkývá se příběh, proč ten dotyčný se stal silákem, který potlačil své city. Odkrývá se příčina ztráty energie. A vše se začíná navracet do harmonie.

Skutečná příčina může být úplně jinde, než si vůbec ten člověk představoval. A já jsem vděčná za odkrytí každého takového malého tajemství, které toho tolik „napáchá“.

Tenhle článek píšu v době coronakrize. A myslim na to, jak nás jeden vir zastavil. A doufám, že mi lidi pochopíme, že je na čase udělat velké změny a nevrátit se plně do toho co bylo. Ale otevřít se novému. Nové nás často děsí, ale také přináší velké dary možností, které jsme neviděli.

Krásné dny a pokud chcete vědět víc o energetickém čtení nebo se ho naučit, pak vás vítám na společné cestě.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..