celostní fyzioterapie a energetické čtení

Pavla Skálová

Proč si nemůžu splnit svůj sen o domečku

Někdy nás motivace mít to či ono dostane do slepé uličky. A my nevíme, proč nedostáváme to, co chceme. Když je v různých knihách napsané, že stačí mít záměr. V následujícím příspěvku bych chtěla ukázat, jak jsem díky energetickému čtení stopovala příčinu toho, proč mladá cílevědomá žena neměla dům, ikdyž si to moc přála. Jak překvapující souvislosti odhalila díky energetickému čtení. A jak moc se jí ulevilo, když je odkryla a pochopila.

Příběh nesplněného snu

Jsem domluvená s mladou ženou, maminkou čtyř dětí, že jako protislužbu jí udělám terapii energetickým čtením.

Říká: „Já vlastně ani nevím, jestli mám téma. No potřebovala bych vědět, proč si nejsem schopná zrealizovat svůj sen o bydlení v domečku. Koukneš se mi na to? Co tam mám za bloky?“

Proč ještě nemám domeček? Co to je za bloky?

Sedím v jejím bytě na krásném místě s výjimečnou polohou. Otvírá se náročné energetické čtení.

Proč náročné? Četla jsem najednou několik rovin. Četla jsem její přání, důvod jejího přání. Její současné bydlení, její současný vztah, její vztah s bývalým mužem a hlubší roviny toho, proč to mají tak, jak to mají teď (společná hypotéka v bytě ve kterém žije ona s dětmi), její současnou vysněnou práci, její vztah s dětmi. A rovinu budoucnosti-  kdyby teď udělala vše proto, aby měla svůj vysněný sen, jak by se měla ona a její rodina.

Pořád dokola se ukazovala energie, že teď má naprosto krásný svobodný život plný všeho, co si přála: Zázemí, milujícího partnera, se kterým má dokonalý vztah. Její děti se cítí v současném domově naprosto spokojeně. I když jsou čtyři, tak mají dostatek místa na to, aby měli každý to své a přitom byli sami sebou.

Na hlubší úrovni vidím, jak její ženská energie je naprosto spokojená. Má zázemí, domov, ve kterém nemusí dřít, díky kterému může být umělcem na volné noze v dostatku materiálním, emocionálním, energetickém i duchovním.

Vnímám, že v tuhle chvíli jít za snem v podobě domu, kterou teď má, se zarputilostí kterou má a s nevyřešenými pocity k jejímu bývalému muži, by právě teď byla energetická sebevražda.

Její přání, mít domeček, na energetické úrovni, prakticky nevidím. Slyším, že to chce.

Nepřineslo by to nic jí, ani jejímu vztahu ani jejím dětem ani její vysněné práci.

Tenhle obraz je pro mě klíčový. A tak se ptám: „ Co by ti přineslo bydlení v domečku?“

Přichází klíčová odpověď: „Nebyla bych už spojená se svým bývalým mužem. Byla bych nezávislá a mohla bych být svobodná.“

Energetický obraz mi ukazuje úplný opak: „Byla bys naprosto nesvobodná a nešťastná. Pokud bys teď realizovala svůj sen na základě tohoto záměru. Stejně bys cítila, že musíš být na někom závislá, abys někomu dokázala, že jsi v pořádku. Ale pro celé tvé ženské já je v pořádku, že někdo vytváří formu, zázemí, a ty plyneš. Celé tvé ženské já si tohle chce zachovat. Tuhle schopnost. Mít zázemí a plynout. Teď to dělá společná hypotéka. Do budoucna to může vytvářet tvůj partner nebo se najde jiný způsob.“

Ptám se na vztah s otcem. Říká, že tam necítí souvislost. Respektuji to.

Vracím se k tématu svobody. Ptám se: „Na kolik procent se cítíš tady svobodná?“ Bylo to asi sedmdesát procent. Což na maminku samoživitelku se čtyřmi dětmi je luxusní.

Ptám se:  „Na kolik procent by ses cítila svobodná v domečku?“Rychlá odpověď je sto procent.

Jenže energeticky to není pravda. Sto procent je sen bez reality. Je to slepá ulička.  A tak téhle představě dávám konkrétní podobu.

Když představa není spojená s realitou, pak je slepou uličkou

„Jak se budeš cítit, když budeš muset se svými dětmi mluvit o tom, že jdete do menších prostor na neznámé místo. Na místo, které není jejich snem, ale tvým. Jak svobodně se budeš cítit, když budeš muset jezdit za prací do města, když budeš vozit děti za jejich kroužky. Finančně a prakticky: co si polepšíš, když budeš muset mít auto. O kolik peněz víc budeš muset vydělávat. Kolik času ti zůstane. A kolik času budeš muset věnovat budování, stěhování a jak to ovlivní tvé podnikání? Na kolik procent se tam cítíš svobodně?“

„Na 30 procent, možná míň.“

Vysvětluji, že její sen není špatně, ale že její sen potřebuje jiný základ, jinou motivaci a čas (současný: dokázat si, že jsem nezávislá).

Cítím její soulad s místem, kde žije, s dětmi i mužem se kterým je. Cítím jak je energeticky na tomto místě podporovaná, jak její podnikání na tomto místě rozkvétá. Jak se může naplno věnovat sobě díky zázemí, které vybudovala se svým bývalým mužem. Její děti na podvědomé úrovni cítí, že tohle je domov od mámy a táty.

Na ještě hlubší rovině se odkrývá dohoda ženy a muže, kteří se rozhodli přivést na svět děti:  V reálu to je společná hypotéka. Která umožňuje krásné spokojené bydlení. Jediné, co tu vadí, je pocit, že by měla být nezávislá.

Otec: „Já se o vás postarám. Přijímám zodpovědnost.“

Tečou jí slzy po tváři: „Já už tomu rozumím, jak si se ptala na tátu. Nechápu, jak můžeš vidět tu souvislost, ale to je vlastně ono. Bolí mě z toho srdce. Můj táta chtěl, abych byla nezávislá.

Abych nebyla závislá na muži jako máma na něm. Aby mi žádný muž neublížil jako on mámě. On se považuje za hajzla, který jí zkazil život. On mě tím chtěl chránit. Chtěla jsem mu dokázat, že na to mám, aby mě měl rád.“

Ano to je ono. My to musíme uznat a podívat se z jiného úhlu pohledu.

Přichází velká vděčnost, přichází mnoho dalších uvědomění a souvislostí. Probíhá vnitřní dialog s jejím tátou a osvobození od těchto starých přesvědčení.

„Myslím, že je na čase i poděkovat sobě i tomuto bytu“, říkám.

„Ano to ano, vlastně jsem toho dokázala tolik a dostávám tolik darů, které jsem neviděla, jen proto, že jsem si myslela, že musím být nezávislá, jinak nejsem hodna lásky, jinak nejsem dobrá žena, partnerka, matka, dcera.“ Mluví už jiným hlasem. Takovým, jistějším, klidnějším, ženštějším. Najednou sedí rovně a v jejích očích je spousta lásky.

Výsledek po pár dnech

Přichází zpráva:

„ “ Milá Pavlo. Den nebo spíš několik dní před energetickým čtením jsem byla přesvědčená, že musím najít jiné bydlení, abych se cítila nezávislá na mém bývalém muži a jak to udělat. Extrémně moc jsem chtěla už udělat nějaký krok. Po čtení jsem najednou tu potřebu vůbec neměla. Ani myšlenka tímto směrem nezabloudila, kdybych se nad tím nezamýšlela. Mám pocit, že se to téma velmi zásadním způsobem poléčilo a snad dokonce vyřešilo.

Den po čtení se mě jeden pán ptal na byt, kde bydlím, jestli je to dům, nebo byt, jestli je to nájem atd. Řekla jsem mu, jak to je a jeho reakce byla – To je fajn, když se i po rozvodu dokážou lidi domluvit a může to fungovat.

Souhlasila jsem a současně mi došlo, že když jsem svojí situaci ohledně bydlení někomu popisovala dříve, tak říkali – Hm, to je blbé, že tam bydlíš a máte to napůl s bývalým mužem.

Hned se mi v reálu ukázalo zrcadlení. Prostě jen řekl to, co ze mě cítil. Wau. Bylo to tak hluboké a silné a přitom tak jemné a laskavé! Mění  to nadále i můj postoj k bývalému muži. Je to moc fajn.

Ještě jednou děkuji.“

Poselství z tohoto čtení pro ženy

Jedno poselství z tohoto zrcadlení pro ženy: Tvoje sny, můžou být jen emocionální díra. Někdo ti řekne: „ Jdi za svým snem.“ Vynaložíš veškeré úsilí, odejdeš z práce, přetneš staré vazby, ale výsledek je jen dřina a tíha. Proč?

Podívejte se na podstatu Vašeho snu. Proč si to či ono doopravdy přejete, co Vám to má přinést? A pak si představte, jestli může ta potřeba být naplněná jinou formou.

V tomto případě to byla představa: Musím mít dům, abych byla svobodná.

Můžu to naplnit jinou formou? Ano: vyřeším si svůj vztah s otcem a potkám se starými přesvědčeními.

Výsledek? Smíření se současnou situací, vděčnost, láska, prostor k tomu, aby domeček přišel ve vhodný čas tak, aby víc přinášel všem zúčastněným, než bral.

Když tohle neuděláte, tak určitě potkáte mnoho návodů, jak si odstranit blok, abyste dosáhli svého cíle. Jak překonat mraky překážek. Možná i někdo chytne Váš sen a přemotivuje Vás, abyste to měli. Ale budete potom šťastnější? Opravdu?

Pokud ano, pak jděte za svým snem. Nebraňte se svým představám, následujte své srdce, svojí touhu.

Ale nikdy, nikdy nenásledujte svůj emocionální nedostatek nevědomě. Nikdy nenásledujte pocit, že musíte někam jít, abyste už konečně byli správně, abyste už konečně byli uznaní a přijatí svými rodiči.

NÁSLEDUJTE SVÉ SNY, POKUD JSOU V SOULADU S VÁMI. A POKUD SI NEVÍTE RADY, TAK NAPIŠTE:)

NAPIŠTE, CHCETE-LI, DO KOMENTÁŘŮ, JAKÁ JE VAŠE ZKUŠENOST S HONBOU ZA CÍLEM, KTERÝ BY NAKONEC NEPŘINESL NIC DOBRÉHO. JAK SI UVĚDOMUJETE PODSTATU SVÝCH SNŮ A PŘÁNÍ. A KTERÝ SEN SE SKVĚLOU PODSTATOU SE VÁM VYPLNIL A CO VÁM PŘINESL. BUDU SE TĚŠIT NA VAŠE SDÍLENÍ.

Pavla Skálová, Celostní fyzioterapi, energetické čtení
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..